Dzisiaj przyjrzymy się kwestii zrównoważonego rozwoju i recyklingu w firmie Xerox. Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że wszyscy musimy przetwarzać, ponownie wykorzystywać i ograniczać wykorzystanie wszystkich naszych zasobów naturalnych, od drzew po energię elektryczną. Zrównoważony rozwój Xerox jest liderem w zakresie wielu produktów, funkcji i technologii, które pomagają tworzyć zielone i zrównoważone miejsce pracy.

Należą do nich między innymi: Wynalezienie kopiowania dwustronnego w 1969 r. Wprowadzenie pierwszych pokonsumenckich produktów z makulatury na początku lat 70. Wprowadzenie produktów w latach 80., które automatycznie wyłączały się lub przechodziły w „tryb uśpienia” na lata przed narodzinami programów Energy Star. Pod koniec lat 90. stworzyliśmy platformę bezodpadową do projektowania produktów bezodpadowych i produkcji w zakładach bezodpadowych. Firma Xerox zainicjowała program zwrotu wkładów, aby umożliwić ich regenerację.

W 2000 roku wprowadziliśmy technologię stałego atramentu, która zmniejszyła zużycie opakowań i energii. Lista jest długa, Xerox pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju od ponad 40 lat. Zapoznaj się z tym dokumentem, w którym podkreślono Zrównoważone Korzenie Xerox. Innym dobrym źródłem informacji o zaangażowaniu firmy Xerox w zrównoważony rozwój jest Stwórz bardziej zrównoważone biuro — ta witryna internetowa zawiera opis bieżących działań podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju i zawiera łącza umożliwiające uzyskanie dodatkowych informacji na temat technologii, produktów i usług, które pomogą Ci osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Innym obszernym źródłem informacji na temat zrównoważonego rozwoju jest witryna internetowa „Preserving our Planet”.

W Xerox dopasowujemy nasze cele dotyczące środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa w sześciu kluczowych obszarach, aby wywierać wpływ na cały świat. Są to ślad węglowy, papier, czyste powietrze i woda, odpady, gospodarka chemiczna oraz BHP. Dążymy do utrzymania najwyższych standardów ochrony naszego środowiska oraz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników i społeczności. Recykling Wydajne wykorzystanie papieru to pierwszy krok do zmniejszenia ilości papieru, który należy poddać recyklingowi.

Przejrzyj informacje na temat efektywnego wykorzystania papieru w witrynie firmy Xerox. Zapoznaj się z informacjami na temat partnerstwa Xerox z PrintReleaf. PrintReleaf to program ponownego zalesiania, w ramach którego zasadzono dotychczas ponad 2 miliony drzew, aby zrównoważyć ponad 17,4 biliona stron papieru. Poniższy link wideo to krótki przegląd programu. https://youtube/4HHq8r5xZik Odwiedź witrynę Xerox Green World Alliance, aby uzyskać informacje na temat bezpłatnego recyklingu zużytych wkładów z tonerem i materiałów eksploatacyjnych. Na stronie wybierz swój kraj i wybierz Kontynuuj dla programów dostępnych w Twoim kraju. W ciągu ostatnich 20 lat nasze programy recyklingu materiałów eksploatacyjnych pozwoliły uniknąć składowania ponad 145 milionów funtów odpadów. Czy wiesz, że możesz oddać drukarkę do recyklingu?

Sprzęt do recyklingu to sposób na utrzymanie ich z dala od wysypisk śmieci. Odwiedź witrynę Zapobiegaj i zarządzaj odpadami, aby uzyskać informacje na temat oferowanych programów, w tym programu odbioru i recyklingu sprzętu Xerox. W 2019 r. w samych Stanach Zjednoczonych 2,4 miliona funtów produktów Xerox zostało wycofanych z wysypisk śmieci w ramach programów zwrotu sprzętu dla klientów. Inną opcją jest przekazanie używanego sprzętu. Sprzęt można następnie przekazać organizacjom non-profit, agencjom publicznym i szkołom szkolącym osoby niepełnosprawne, zagrożonych uczniów i osoby w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. Stwórz bardziej ekologiczne miejsce pracy dla swoich pracowników i klientów, przyszłe pokolenia będą Ci wdzięczne.