Naprawa drukarek

Drukarki, kserokopiarki oraz urządzenia wielofunkcyjne to sprzęt, bez którego nie wyobrażają sobie pracy przedsiębiorcy, urzędy, biura i wiele innych. Drukarki są też coraz częściej niezbędne w domu. Przydają się nie tylko do drukowania służbowych dokumentów, ale także dzieciom, młodzieży czy studentom przy nauce.Trzeba jednak pamiętać, że nawet przy idealnym eksploatowaniu oraz pielęgnacji drukarka może po prostu się zepsuć. To tylko sprzęt, a te niestety czasem odmawiają posłuszeństwa. Nie należy jednak martwić się tym – wystarczy skontaktować się z serwisem drukarek, który fachowo zajmie się naprawą urządzenia. Tylko w skrajnych przypadkach będzie konieczna wymiana modelu na nowszy.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów drukarek, jednak to atramentowe bądź laserowe (a każda z nich w wariancie mono lub kolor) są najczęściej kupowane i używane. Wybór odpowiedniej zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb – czy na przykład urządzenie będzie drukować wiele kopii jednego dnia, a może zdarzy się to raczej sporadycznie bądź będą drukowane głównie kolorowe zdjęcia.

Jedną z firm, która cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o drukarki – zarówno te do użytku domowego, jak i urządzenia wielofunkcyjne do firmy – jest HP. Drukarki HP mogą być już bardzo małe, idealne do schowania w szafce, standardowej wielkości oraz duże, ze wszystkimi dodatkowymi funkcjami. Każdy model jest bardzo wydajny, a drukowanie jest nie tylko wygodne, ale i ekonomiczne. Popularność drukarek HP sprawia, że żaden serwis nie będzie miał problemów z ewentualną naprawą.

Nie mniejszym zainteresowaniem użytkowników cieszą się również drukarki innych marek, jak między innymi Samsung . Warto pamiętać, że każda firma oferuje drukarki o nieco innych parametrach oraz z licznymi bonusowymi funkcjami.

Naprawa drukarek z reguły odbywa się w sposób sprawny i szybki. Trzeba jednak pamiętać, by znaleźć odpowiednich fachowców, którzy są kompetentni oraz wykwalifikowani w zawodzie. Najlepiej sugerować się opiniami innych klientów – wówczas można mieć pewność, że usługa serwisowa czy naprawa drukarki będzie na najwyższym poziomie.

Warto jeszcze podkreślić, że profesjonalny serwis drukarek skutecznie przedłuża żywotność tych urządzeń. W ramach serwisu drukarek fachowcy dokonują: naprawy pogwarancyjnej przy użyciu wyłącznie oryginalnych części, konserwacji (czyszczenia, wymiany elementów zużywalnych) i konfiguracji w sieci komputerowej, tak by wiele osób mogło korzystać z drukarki. Dodatkowo serwis drukarek szkoli pracowników w zakresie ich obsługi, co najlepiej sprawdza się przy urządzeniach wielofunkcyjnych, które początkowo mogą być problematyczne i niezrozumiałe.

Cena naprawy drukarek to sprawa dość indywidualna. Na jej wysokość wpływa wiele czynników. Przede wszystkim dużo zależy od modelu oraz rodzaju drukarki, do tego dochodzi jeszcze rodzaj usługi – czy chodzi o konserwację i czyszczenie, o wymianę części, czy o naprawę poważnej usterki.

Dlaczego my?

Wyróżnia nas szybki czas naprawy a także wysoka jakość usług i profesjonalny serwis poparty bardzo dużym, wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu sprzętu drukującego. Na terenie Otwocka i okolic (m.in. serwis drukarek Józefów, Falenica, Karczew, Celestynów, Wawer, Wiązowna) obsługujemy wiele małych i dużych firm, instytucji (urzędy, szkoły) oraz osób prywatnych.

Serwisem drukarek zajmujemy się od wielu lat. Wśród najczęstszych usterek, które eliminujemy możemy wyróżnić:

– drukarka nie włącza się
– nie reaguje na polecenie drukowania czyli nie drukuje
– nie pobiera papieru
– zaciął się papier w drukarce
– wydruk jest wyblaknięty, rozmazany lub w pasy
– pojawia się komunikat błędu i migają diody informujące o awarii
– drukarka głośno pracuje
– drukarki nie widać w sieci lub komputer nie może się z nią połączyć