Outsourcing  druku to bardzo powszechne  i ekonomiczne rozwiązanie dla firm w dzisiejszych czasach. Ma na celu uzyskanie większych korzyści przy niższych kosztach oraz poprawie jakości usług i materiałów eksploatacyjnych. Różne obszary firm przechodzą stały nadzór i otrzymują zmiany i ulepszenia dla dobra firmy bez powodowania wyższych kosztów. Jedną z działalności, która dobrze zaplanowana może przynieść firmie korzyści ekonomiczne, jest działalność  związana z drukiem.

Outsourcing druku, zapewnia kompleksowe zaspokojenie potrzeb związanych z drukowaniem, skanowaniem i obiegiem dokumentów w firmie. Przy wyborze tej opcji klienci zwolnieni są z zakupu drogich drukarek i innych rządzeń oraz usług serwisowych, a także magazynowania materiałów eksploatacyjnych. Usługa outsourcingu zapewnia również dostęp do nowoczesnych technologii, które obniżają koszty wydruku nawet o 30%.

W ten sposób oszczędzają na wydatkach związanych z inwestycją oraz typową eksploatacją, równocześnie mogą cieszyć się wszystkimi zaletami stałej opieki serwisowej. Wnosząc jedynie opłatę za zrealizowane wydruki unikają kosztów związanych z przypadkowym doborem materiałów potrzebnych do druku takich jak tusze, tonery do drukarek czy złej jakości papier, które powodują nagminne awarie oraz generują wysokie koszty usług serwisowych i części.

Outsourcing druku to nie tylko wynajem drukarki, ale zatrudnienie firmy, która zajmie się Twoimi potrzebami związanymi z dokumentami i drukiem. Outsourcing zapewnia rentowność i kontrolę nad procesem drukowania.

Oto niektóre z korzyści wynikających z outsourcingu drukowania:

Ekonomia zasobów;

Zapoznaj się z profilem drukarskim firmy i przyjmij politykę konsumpcji;

Zwiększ produktywność;

Poprawa jakości druku;

Korzyści w zakresie zrównoważenia środowiskowego;

Poprawa zarządzania i bezpieczeństwa dokumentów.

Jaki jest rzeczywisty koszt drukowania?

Koszty drukowania to wszystkie wydatki generowane przez zarządzanie i optymalizację drukarek, produkcji, energii elektrycznej, ludzi zaangażowanych we wszystkie procesy drukowania.

Jeśli wymienimy wszystkie wydatki, wykraczają one poza koszty energii elektrycznej i tonerów. Na przykład:

Wydatki z papierem używanym do druku.

Drukarki biurkowe, kserokopiarki, faksy i wysokowydajne drukarki.

Materiał wysyłany do szybkiego druku, offsetu, mailingu i dystrybucji.

Wsparcie IT, pomoc techniczna, konserwacja druku. Zakup nowych drukarek, koszty logistyczne i / lub usunięcie drukarki i tym podobne

Wydatki na papier, tusz, toner i inne produkty.

Jakie są korzyści z outsourcingu drukowania?

Według Photizo, przyjęcie usługi drukowania pomaga zaoszczędzić średnio 30% całkowitego kosztu drukowania. Poza tym, firma ogranicza zużycie papieru, zmniejszając o 60% emisję dwutlenku węgla, a także oszczędza 10% czasu zespołu IT, zwykle wydatków związanych ze wsparciem lub ustawieniem nowych drukarek.

Wszczepienie jest korzystne dla każdego rodzaju firmy: zlecając na zewnątrz „produkcję dokumentów”, która obejmuje wdrażanie strategii zarządzania i przepływu dokumentów, zwiększa się szansa na obniżenie kosztów.

Co zyskujesz przy współpracy z firmą copy.net.pl ?

EFEKTYWNOŚĆ

Wyeliminowanie kosztów zakupu i dostawy urządzeń oraz oprogramowania dostosowanego do potrzeb Twojej firmy.

OSZCZĘDNOŚĆ

Brak kosztów dotyczących obsługi serwisowej.

NIEZAWODNOŚĆ

Bezpłatne korzystanie z urządzeń zastępczych w trakcie działań serwisowych.

ELASTYCZNOŚĆ

Kompleksowa obsługa w atrakcyjnej cenie, rozliczanej w formie abonamentu.

WSPARCIE

Specjalistyczna opieka serwisowa zgodna z zawartą umową.

WYGODA

Możliwość korzystania z innowacyjnych rozwiązań zarządzania drukiem.