Prawdopodobnie myślisz, że już jesteś ekologiczny, dbasz o środowisko w miejscu pracy,w domu wyrzucając stare wydruki i papier biurowy do kosza na śmieci. A może Twój asystent administracyjny odsyła zużyte kasety z tonerem z powrotem do producenta w celu recyklingu.

Możesz przegapić kilka łatwych możliwości drukowania odpowiedzialnego za środowisko, aby zmniejszyć wpływ biura na środowisko. Te możliwości kryją się w twojej skromnej drukarce biurowej.

Jaki jest najłatwiejszy sposób, aby używać mniej? Automatyzując sterowanie, dzięki czemu nie musisz nawet o tym myśleć. Na przykład ustawienia Xerox Earth Smart pozwalają szybko ustawić elementy sterujące, które automatycznie ograniczają marnotrawienie papieru i zużycie tonera, wyłączając strony przewodnie, umożliwiając drukowanie dwustronne (dupleks), drukowanie 2 stron na arkuszu oraz drukowanie zestawu próbnego i / lub trybu roboczego.

Earth Smart jest wbudowany w kilka drukarek i drukarek wielofunkcyjnych Xerox, w tym urządzenia obsługujące technologię Xerox® ConnectKey®. Earth Smart jest również dostępny jako część Xerox Global Print Driver ™.

Wybierz „dupleks” jako automatyczne ustawienie domyślne w ustawieniach sterownika drukarki. Za każdym razem, gdy naciśniesz przycisk drukowania, zaoszczędzisz arkusz papieru, ponieważ będziesz drukować dwustronnie. Jeśli chcesz wydrukować jeszcze więcej stron na arkuszu papieru, wybierz opcję „2 strony na arkuszu” lub „2 strony na arkusz”, aby wydrukować dwa obrazy na każdej stronie jednego arkusza.

Czy zdarzyło Ci się wydrukować duże zlecenie, znaleźć błędy, a następnie ponownie wydrukować całe zlecenie? Spotyka nas to często w każdej firmie.Może to być duża strata zasobów, zwłaszcza jeśli drukujesz wiele kopii dużych zleceń.

Skorzystaj z opcji kopiowania próbnego przed wydrukowaniem kolejnego dużego zadania. Prace z wieloma kopiami będą miały wydrukowany tylko jeden egzemplarz próbny na początku. Drukarka zatrzyma pozostałe kopie w kolejce do czasu sprawdzenia i zatwierdzenia kopii próbnej. Następnie możesz zwolnić lub usunąć pozostałe kopie.

Wprowadzenie kilku prostych poprawek w sposobie drukowania może z czasem przynieść duże oszczędności. Oto kilka łatwych, przyjaznych dla środowiska zmian, które możesz wprowadzić w ustawieniach drukowania, aby drukować wydajniej i zmniejszyć zużycie papieru:

  • Zastosuj podgląd wydruku na ekranie, aby „zobaczyć” dokument przed faktycznym wydrukowaniem.
  • Opcje układu strony, takie jak Pionowy lub Poziomy, zapewniają najlepsze dopasowanie do strony
  • Zmniejszenie rozmiaru marginesów umożliwia uzyskanie większego obszaru drukowania
  • Korekty nagłówka i stopki mogą zwiększyć obszar drukowania
  • Podziały strony prawidłowo segmentują dokument
  • Dostosuj rozmiar czcionki, aby uzyskać optymalną prezentację i najlepsze wykorzystanie miejsca
  • Ustaw obszar drukowania, aby drukować tylko istotne informacje (aplikacje arkusza kalkulacyjnego)
  • Automatycznie wyłącz drukowanie strony przewodniej

Wybierz energooszczędne drukarki i drukarki wielofunkcyjne z etykietami EPA Energy Star i EPEAT. Podobnie jak Energy Star, EPEAT oznacza efektywność energetyczną i mniejszą emisję gazów cieplarnianych. Kryteria EPEAT wykraczają poza energię zużywaną podczas normalnej pracy i obejmują inne wpływy na środowisko, które mają zastosowanie przez cały cykl życia produktu, od projektu i produkcji do końca życia.

Wybierz innowacyjne technologie drukowania, takie jak opatentowany przez firmę Xerox toner z agregacją emulsji (EA). Toner EA zapewnia ostry obraz, doskonałą niezawodność i niski całkowity koszt posiadania, ponieważ zmniejsza ilość tonera potrzebnego do wydrukowania strony i wymaga niższej temperatury utrwalacza. Oznacza to, że zużycie energii elektrycznej zostanie zmniejszone nawet o 20%, a emisja CO2 nawet o 35% w porównaniu z konwencjonalnym tonerem.

Inteligentne zarządzanie drukiem oraz dobór sprzętu znacznie ograniczy zbędne wydatki w Twoje firmie czy home office.