Wiedza o tym, jak długo toner do drukarki będzie działać w Twojej firmie, zależy wyłącznie od tego, jak często drukujesz i w jakiej ilości. Szereg innych czynników wpływa również na trwałość tonera, z których najbardziej oczywistym jest ilość wydruków w Twojej firmie.

Jeśli Twoja firma polega na regularnie drukowanych raportach i innych dokumentach, możesz oczekiwać, że toner wystarczy na kilka tygodni. Jeśli jednak drukowanie jest wykorzystywane w Twojej firmie tylko w minimalnym stopniu, ponieważ korzystasz z platform cyfrowych do współpracy lub raportowania, Twój toner będzie trwał znacznie dłużej. Dbanie o wkłady z tonerem jest również ważne, aby jak najdłużej działały jak najlepiej. Istnieje kilka sprawdzonych zadań związanych z konserwacją tonera, w tym regularne odkurzanie lub używanie odkurzacza tonera do czyszczenia wnętrza drukarki i prawidłowe przechowywanie zapasowych wkładów z tonerem. Skąd wiesz, że toner w drukarce się kończy?

Nawet jeśli nie możesz dokładnie oszacować, jak długo wytrzyma twój toner do drukarki, nadal będziesz w stanie określić, kiedy zbliżasz się do końca, aby móc zamówić zamiennik. Pierwszym znakiem, że zbliżasz się do wyczerpania wkładu z tonerem do większości drukarek, będzie ostrzeżenie o niskim poziomie tonera na zewnętrznej stronie drukarki, czy to na ekranie, czy za pomocą diody LED. To ostrzeżenie informuje, że zbliżasz się do końca wkładu, ale nadal powinieneś być w stanie wykonać dużą liczbę wydruków, zanim się wyczerpie. Jeśli drukarka nie wyświetla ostrzeżenia o niskim poziomie tonera lub ostrzeżenie miga, ale drukarka nadal działa dobrze, możesz poczekać na oznaki niskiego poziomu tonera pochodzące z samych wydruków. Pod sam koniec wkładu z tonerem wydruki będą rozmazane, odbarwione lub wyblakłe.

Przedłuż żywotność kaset z tonerem do drukarki Istnieje kilka sposobów na wydłużenie żywotności kaset z tonerem, aby uzyskać lepszy stosunek jakości do ceny. Głównym sposobem na osiągnięcie tego jest skupienie się na optymalizacji nawyków związanych z drukowaniem poprzez przejście na cieńszą czcionkę, unikanie drukowania obrazów i drukowanie w trybie roboczym. Kiedy zbliżasz się do samego końca wkładu, możesz nawet wyjąć go z drukarki i delikatnie nim potrząsnąć, aby ponownie rozprowadzić pozostały toner. Może się okazać, że pozwoli to na wydrukowanie kilku stron więcej, dając czas na zakup zamiennego wkładu. Kiedy wymieniać kasety z tonerem To, kiedy trzeba wymienić wkłady, zależy od tego, jak ważna jest jakość druku w Twojej firmie.

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości wydruków odpowiednich dla klientów lub klientów, wymieniaj wkłady, gdy tylko zauważysz, że są na wyczerpaniu. Pozwoli to uniknąć wyblakłych, odbarwionych lub smug wydruków, które są typowe dla końcówki wkładu. Jeśli możesz obejść się bez idealnie dokładnych wydruków, możesz w zasadzie kontynuować, aż tekst stanie się nieczytelny. Dobrym pomysłem jest mieć pod ręką toner do drukarki, jeśli planujesz to zrobić, aby uniknąć całkowitego wyczerpania się tonera do drukowania.