Zebraliśmy obecnie najlepsze opcje urządzeń wielofunkcyjnych wybranych w trakcie przeprowadzonej ankiety wśród studentów na rok akademicki 2020/2021.

Dotychczas wielu z Was mogła korzystać z drukarek, skanerów, faksów na uczelni i posiadanie własnego sprzętu nie było koniecznością. Czas pandemii zweryfikował wiele naszych codziennych nawyków i przeorganizował nasze życie na naukę zdalną.

Najlepsze drukarki domowe są dokładnie tym, czego potrzebujesz do wszystkich swoich potrzeb w zakresie drukowania w domu. Niezależnie od tego, czy codzienne potrzeby drukowania obejmują prace projektowe, które drukujesz z domowego studia, projekty, nie potrzebujesz drogiej drukarki spełniającej twoje wymagania takie jak :

Niskie koszty eksploatacji
Niezawodność w użytkowaniu oraz łatwość użytkowania oraz niskie koszty eksploatacji.
Rekomendujemy urządzenia wielofunkcyjne, które ułatwią ci pracę zdalną.

Kupując drukarkę, zwróć uwagę nie tylko na promocyjne ceny, ale popatrz na produkt całościowo i podlicz wszelkie koszty eksploatacyjne. Pamiętaj o kosztach tonera, który po jakimś czasie musisz uzupełnić. Jest to bardzo istotne, gdy dużo drukujesz zarówno w kolorze jak i w czerni i bieli. Zestaw kartridżów może czasem kosztować prawie tyle, co nowa, kolorowa drukarka o czym nie każdy wie.

Większość producentów podaje ilość stron, jaką można wydrukować z ich kartridżów tuszowych to ważny parametr, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie drukarki. Na podstawie tej ilości możesz spokojnie wyliczyć przeciętny koszt wydrukowania jednej strony. Będziesz zdziwiony, jak bardzo ta wartość może się różnić pomiędzy konkretnymi drukarkami oferowanymi na rynku.

Ponieważ z powodu pandemii tak wielu studentów pracuje w domu, posiadanie jednej z najlepszych drukarek domowych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Są one równie zdolne, jak ich komercyjne odpowiedniki, do obsługi wszystkich dokumentów roboczych, które trzeba wydrukować, a także do tworzenia wysokiej jakości kart okolicznościowych, drukowania zdjęć z wakacji, a nawet skanowania ważnych dokumentów w celu tworzenia kopii cyfrowych.

Tak więc, jeśli nie potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego, które będzie łączyć w sobie funkcje drukowania, skanowania, faksu, możesz zaoszczędzić miejsce i pieniądze, ponieważ wybraliśmy najlepsze urządzenia w swojej klasie:

Monochromatyczna drukarka wielofunkcyjna – Numer referencyjny XEROX B205


Xerox B205 (copy.net.pl)

Monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 idealne do
biura ,Home office – Najlepszy wybór dla zespołów roboczych od 1 do 5 użytkowników


Podstawowe funkcje –
Kopiowanie, drukowanie, skanowanie, e-mail
Duża szybkość druku, wyraźny i ostry druk tekstu i grafiki, obsługa wielu platform mobilnych
Wbudowany moduł Wi-Fi, niezrównana niezawodność, kompaktowe rozmiary i bardzo niski poziom hałasu
Duża szybkość druku, wyraźny i ostry druk tekstu i grafiki, obsługa wielu platform mobilnych


Jest to niewielkie, ciche i lekkie monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne formatu A4, które idealne zmieści się w ciasnych, zatłoczonych biurach. Dzięki funkcji kopiowania, drukowania, skanowania, e-mail drukarka Xerox B205 stanowi komplet narzędzi zapewniających produktywność w jednym urządzeniu. Najlepsza w klasie prędkość wydruku, rozdzielczość oraz pojemność papieru ułatwiają szybkie tworzenie profesjonalnych dokumentów.


Tylko stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych Xerox zapewni Ci najwyższą jakość wydruków oraz niezawodną pracę Twojego urządzenia.


Innym niezawodnym urządzeniem wielofunkcyjnym, które posłuży Wam na lata jest


Monochromatyczna drukarka wielofunkcyjna XEROX B215 Numer referencyjny: B215V_DNI

Xerox B215 (copy.net.pl)Podstawowe cechy urządzenia na, które warto zwrócić uwagę to :

Prędkość druku – czerń [str/min]: 30

Rozdzielczość druku – czerń [dpi]: 600 x 600

Jest to monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 z wbudowanym Wi-Fi.

Posiada funkcje takie jak: kopiowanie, drukowanie, skanowanie, faks i e-mail

Niezrównana niezawodność, kompaktowe rozmiary i bardzo niski poziom hałasu

Pojemnościowy, kolorowy ekran dotykowy 3,5” z interfejsem użytkownika

Duża szybkość druku, intensywne kolory, obsługa wielu platform mobilnych


Podsumowując jest to idealne urządzenie wielofunkcyjne dla studenta jak i domowników od 1 do 5 osób. Niewielkie, ciche i lekkie urządzenie, które idealne zmieści się w ciasnych, zatłoczonych biurach. Idealnie nadaje się również dla osób, które pracują w formie home office. 3,5-calowy pojemnościowy interfejs użytkownika na ekranie dotykowym oferuje funkcje podobne do smartfonów. Skanowanie w kolorze pomaga błyskawicznie tworzyć pliki elektroniczne. Zapisuj pliki w sieci lub na komputerze stacjonarnym lub otwieraj je w aplikacji. Skanuj bezpośrednio do USB, wiadomości e-mail, komputera lub sieci. Zabezpieczaj dane dzięki sieciowym protokołom bezpieczeństwa oraz funkcji bezpiecznego odbierania faksu.

Tylko stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych Xerox zapewni Ci najwyższą jakość wydruków oraz niezawodną pracę Twojego urządzenia.


Jeżeli szukasz tylko niezawodnej drukarki ten wybór będzie dla Ciebie optymalny.

DRUKARKA HP LASERJET PRO M404N
Numer referencyjny:HP M404n

Drukarka HP LaserJet Pro M404n (copy.net.pl)


Uniwersalna drukarka HP LaserJet Pro M404N pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zredukować koszty zarówno w domu, jak i małej firmie i jest najlepszym urządzeniem w swojej klasie.

Wysoka ekonomia pracy i energooszczędność idą w parze jakością oraz szybkością wydruku co wpływa na jej niezawodność. Co więcej, dzięki pojemnemu podajnikowi papieru jest zawsze gotowa do pracy, a wymiana i serwis eksploatacyjny są bardzo proste.


Drukarka laserowa monochromatyczna LaserJet Pro M404n (W1A52A) firmy HP to urządzenie jednofunkcyjne, umożliwiające drukowanie do formatu A4. Drukarka jest przeznaczona do wydruku tekstu i grafiki w czerni. Idealnym miejscem użytkowania urządzenia jest firma. Szybkość drukowania mono do 38 stron A4/min.