ePrint, czyli drukowanie odbitek z chmury i dowolnego miejsca.Duża firma energetyczna, z bazą klientów o zasięgu krajowym, ma wiele biur. Nieustannie zespół kierowniczy podróżuje do tych lokalizacji, co wiąże się z koniecznością bezpiecznego drukowania dokumentów, często przygotowanych na ostatnią chwilę, bez względu na to, gdzie się znajdują — przy zapewnieniu jednoczesnej zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa dokumentów rządowych.

Rozwiązanie

Oprogramowanie w chmurze do zarządzania drukowaniem w przedsiębiorstwie, które umożliwi kierownictwu uzyskanie wydruków z dowolnego MFP z technologią® ConnectKey® firmy Xerox w środowisku druku. Dzięki temu wzrasta również bezpieczeństwo dokumentów ze względu na konieczność uwierzytelniania w przypadku funkcji drukowania/skanowania i kopiowania.

Pracuj mobilnie

Jeśli Ty i Twoi współpracownicy musicie pracować zdalnie, rozwiązania bezprzewodowe i w chmurze od Brother zapewnią Waszej firmie proste, bezpieczne drukowanie oraz dostęp z urządzeń mobilnych do dokumentów przechowywanych w chmurze.

Jak dokładnie działa ta funkcja? Każda drukarka z funkcją ePrint ma własny adres e-mail. Co prawda nie odpowie na wysłanego przez użytkownika maila, ale wydrukuje otrzymaną treść – dowolny dokument w jednym z popularniejszych formatów (m.in. JPG, BMP, GIF, PNG lub tekstowy DOC, PDF czy TXT).

Wynalazki typu ePrint często kojarzą się z koniecznością instalowania masy sterowników czy – co jest jeszcze gorsze – programów, które za wszelką cenę chcą zadomowić się w pasku i uruchamiać automatycznie przy starcie systemu. Na szczęście, aby korzystać z ePrint, nie musowo niczego instalować. Wystarczy, by laptop czy smartfon oraz drukarka miały dostęp do Internetu. Drukarka łączy się z Siecią tylko za pomocą modułu Wi-Fi (niezdecydowanym polecam przejście w końcu na Internet bezprzewodowy).

Aby użyć funkcji ePrint, wystarczy otworzyć w urządzeniu mobilnym pocztę, utworzyć nową wiadomość email i dołączyć do niej dowolny dokument tekstowy lub graficzny (DOC, PDF, TXT). Na koniec wybiera się adres e-mail drukarki i wysyła wiadomość z załącznikiem. Drukarka wyśle automatyczną odpowiedź e-mailem, podając status operacji.

Początkowo adres drukarki był z góry ustalony przez HP i zawierał mnóstwo literek oraz cyferek – takiego ciągu nie dało się zapamiętać. Włodarze firmy szybko jednak uporali się z tym problemem i teraz każdy użytkownik może sobie ustawić dowolny, wolny adres e-mail na stronie internetowej HP ePrint Center w domenie hpeprint.com, np. twojadres@hpeprint.com.