Cechy urządzeń wielofunkcyjnych xerox i hp na,które warto zwrócić uwagę przed kupnem.Urządzenia wielofunkcyjne laserowe – Xerox – porównanie cen sprzętu komputerowego w sklepach internetowych.
Porównanie najlepszych ofert roku.

W poprzedniej części omówiliśmy kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego do domu. O ile nie miały one wpływu na sam zadruk, a jedynie na komfort użytkowania, tak w tej części zastanowimy się nad technicznymi aspektami urządzeń wielofunkcyjnych.

Druk atramentowy czy laserowy?

Rozpoczniemy od fundamentalnego pytania przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego. Przed laty wybór był prostszy i zwykle sprowadzał się do odpowiedzi – atramentowa do domu. Teraz jednak na rynku można znaleźć ogromną ilość kolorowych drukarek laserowych, więc i wybór należy przemyśleć. Druk atramentowy ma swoje plusy, przede wszystkim mniejsze koszty druku jak w przypadku drukarek laserowych, przy czym należy pamiętać o regularnym przedrukowaniu, aby atrament nie zaschnął na głowicy. Te drugie znowu na plus nadrabiają szybkością druku i w wielu przypadkach jakością. Poza tym należy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie.

Dodatkowe wyposażenie

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne zamiast samej drukarki, mamy na uwadze potrzebę posiadania skanera oraz konieczność kopiowania posiadanych dokumentów. Aktualnie wiele osób posiada możliwość pracy zdalnej z własnego zacisza domowego, dlatego korzystanie z drukarki wielofunkcyjnej nabrało szczególnego znaczenia. Wbudowany skaner pozwala nam na szybsze przenoszenie potrzebnych dokumentów z kartki papieru do pamięci komputera, niektóre urządzenia pozwalają na skanowanie bezpośrednio przez aplikację mobilną lub nawet do chmury. Natomiast kopiarka okaże się niezastąpiona, jeśli musimy nie dość, że zeskanować dokumenty to jeszcze wydrukować je w konkretnej ilości kopii. Bardzo przydatnym dodatkiem może być wspomniany w poprzedniej części automatyczny dwustronny zadruk – duplex. Oczywiście najważniejszym dodatkiem jest moduł wifi, pozwalający na swobodną pracę bez konieczności podłączania drukarki do sieci przewodowej. Dodatkowym atutem jest dotykowy panel sterowania drukarką, dzięki czemu obsługa urządzenia jest uproszczona w ogromnym stopniu. Podając przykład pozwolę sobie na umieszczenie urządzenia laserowego [LINK] HP Color LaserJet Pro M479dw który spełnia powyższe wymagania, oferując przyjazny interfejs, 2 letnią gwarancję z możliwością przedłużenia do 3 lat po rejestracji produktu u producenta. Oferuje prędkość na poziomie 27 stron na minutę. Standardowy toner pozwala na zadruk 2400 stron w czerni, oraz 1200 w kolorze.