Należy sobie powiedzieć, iż zakup kserokopiarki nie będzie to dla małej spółki mały wydatek. Doskonałej klasy sprzęt będzie kosztował, chociażby parę tysięcy. Niewątpliwie zawsze będzie można poszukać pewnego tańszego aparatu, lecz nie mamy nigdy pewności czy będzie tam doskonała jakość oraz efektywność. W wypadku spółek, gdzie nie ma szansy kupowania nowego narzędzia zawsze będzie można się również zdecydować na dzierżawę kserokopiarki co jest szansą na zmniejszanie wydatków. Na czym to wszystko polega oraz gdzie takiej usługi będzie można poszukać?

Zakup drukarek do biura wydaje się niezwykle atrakcyjną możliwością dla spółki, oraz niejednokrotnie rzeczywiście nią jest, lecz należałoby także pamiętać o minusach owego wyjścia. Jednym spośród nich jest fakt, iż posiadanie swego sprzętu jest połączone z ponoszeniem kosztów jego utrzymania: w tymże przypadku sami musimy zadbać o jego serwis oraz właściwe materiały eksploatacyjne. Gdy narzędzi drukujących w biurze jest mnóstwo, dzierżawa drukarek może wykazać się pod tymże względem znacznie lepsza aniżeli odmienne dostępne wyjścia.

Korzyści wynikających z dzierżawy urządzeń biurowych jest mnóstwo. Najistotniejsza spośród nich to możliwość dokonania dużych oszczędności w zestawieniu z zakupem sprzętu na własność. Dzierżawiąc drukarkę, nie powiększamy listy środków trwałych, natomiast jej zakupienie w takim modelu obniża wielkość podatku dochodowego spółki, gdyż wszelkie koszty połączone z obsługą umowy są klasyfikowane jako koszty uzyskania przychodów. Jeśli sprzęt jest stosunkowo nowy, może to znaczyć, iż jego użyteczność jest podobna do narzędzia wielofunkcyjnego z aktualnej oferty. Należy również zobaczyć jaki „przebieg” ma kserokopiarka, jakiej dzierżawę rozważamy. Ogólnie przyjmuje się, iż biurowe urządzenie wielofunkcyjne ma żywotność blisko miliona wydruków. Dzierżawa kserokopiarek z przebiegiem ponad 500 000 wydruków może się wiązać z licznymi usterkami oraz interwencjami serwisu. Najdoskonalszym wyjściem w wypadku, gdy rozważamy dzierżawę kserokopiarki używanej, jest korzystanie z propozycji spółek, jakie proponują sprzęt do testów.

Techniki błyskawicznie się zmieniają, natomiast ciekawostki techniczne błyskawicznie przestają być aktualne. Dzięki dzierżawie urządzeń drukujących możesz korzystać z innowacyjnych kserokopiarek bez specjalnych kosztów. Wybierasz nowe narzędzie, płacisz raty, natomiast po ukończeniu czasu dzierżawy możesz dobrać całkowicie inne. Wszystko zależy od ciebie! Gdy jednakże spodoba ci się narzędzie, z jakiego korzystasz – możesz zachować je dla siebie.

Zalet wynikających z dzierżawy urządzeń biurowych jest mnóstwo. Najważniejsza spośród nich to możliwość dokonania dużych oszczędności w zestawieniu z zakupem sprzętu na własność. Dzierżawa potrzebuje niewielkich nakładów własnych środków pieniężnych, pozwoli osiągnąć instytucjom sprzęt na niskich kosztach początkowych oraz zapewnia szansę zapłaty sprzętu w równych, comiesięcznych ratach, co usprawnia zaplanowanie wydatków w spółce. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy brać pożyczki na drukarki. Nasza spółka zachowuje zdolność kredytową.