JAK WYDZIERŻAWIĆ URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE LUB DRUKARKĘ.

Zdecydowanie tak! 95% procent Klientów, którzy chcieli kupić drukarki lub inne urządzenia, nie dokonało zakupu. Podczas decyzji kierowali się budżetem. Zdecydowali się więc na wynajem urządzeń biurowych. Obecnie, co 3 lata chętnie wymieniają je na nowe.

Dzierżawa urządzeń biurowych to alternatywny sposób na pozyskanie sprzętu. Kupując, zwykle mamy ograniczony budżet i brak gwarancji niskich kosztów drukowania. Dzierżawa drukarek jest rozliczana przez stałą, miesięczną opłatę. Nie przejmujesz się więc kosztem materiałów eksploatacyjnych, takich jak tonery. Zaoszczędzone środki możesz zainwestować w inne obszary działalności.

Kuszące może być rozważenie drukowania ulotek, wizytówek lub prostych broszur bezpośrednio z drukarki firmowej — możesz szybko wykonać zadanie i założyć, że jest to znacznie tańsze. Prawda jest taka, że wybór outsourcingu drukowania ma wiele zalet.

Outsourcing zarządzania drukowaniem może dać Twojej firmie możliwość wykonywania niezbędnych zadań drukowania, jednocześnie uwalniając się od stresu i ograniczeń czasowych związanych z drukowaniem w firmie. Zadania drukowania, które są często zlecane na zewnątrz, obejmują dokumenty obsługi klienta, informacje o systemie i technologii oraz zasoby ludzkie.

Firmy są coraz bardziej zmęczone drukowaniem i magazynowaniem materiałów. Odkrywają, że budżety są często nadmiernie wydawane, ponieważ stosowane były złe praktyki zarządzania drukiem, co skutkuje marnotrawstwem i nadmierną liczbą zamówień.

Oto zalety outsourcingu zarządzania drukiem w świecie, w którym wewnętrzne zarządzanie drukiem jest stresujące i kosztowne:

Druk jest jednym z największych obszarów wydatków dla większości firm.
Wierz lub nie, ale outsourcing drukowania może w rzeczywistości zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy. Pieniądze, o których myślisz, że oszczędzasz, drukując je samodzielnie, mogą w rzeczywistości kosztować Cię więcej, niż zdajesz sobie sprawę, jeśli Twoja firma nie uwzględniła kosztów atramentu lub tonera lub zużycia drukarki.

Współpraca ze specjalistą ds. druku zapewnia, że Twoja firma korzysta z najbardziej opłacalnych metod drukowania.

Prawdziwy koszt druku wewnętrznego w Twojej firmie może Cię zaskoczyć
Chociaż powyższy schemat sprzedaży może być technicznie poprawny, pomija większość rzeczywistych kosztów drukowania we własnym zakresie. Oprócz kosztów bieżących i papieru, oto dodatkowe kwestie związane z kosztami:

Koszt wyposażenia. Jeden wzór na koszt sprzętu to:
Miesięczny koszt sprzętu = cena zakupu + koszty odsetek/liczba miesięcy, w których sprzęt będzie używany. Możesz również utworzyć wzór na koszt sprzętu na wydruk, jeśli wiesz, ile wydruków wykonujesz każdego miesiąca.
Koszt pracy. Ważne jest, aby uwzględnić koszty pracy w działającym sprzęcie. Może to być cały dział, jedna osoba, a może tylko część czasu danej osoby
Koszt przestrzeni. Każda maszyna i sprzęt wiąże się z kosztem za metr kwadratowy. Możesz określić czynsz, który płacisz za metr kwadratowy i pomnożyć go przez liczbę stóp kwadratowych zajmowanych przez drukarkę i powiązany sprzęt. Podobnie, jeśli firma jest właścicielem budynku, możesz podać koszt powierzchni jako procent całego budynku.
Koszt alternatywny. Wszystkie firmy dysponują ograniczonym kapitałem, przestrzenią i personelem, dlatego należy zastanowić się, czy sprzęt do drukowania jest najlepszym sposobem wykorzystania przestrzeni, czasu i pieniędzy firmy. Co ważniejsze, często możesz generować większą sprzedaż poprzez relokację pieniędzy wykorzystanych do drukowania dokumentów we własnym zakresie na promowanie lub ulepszanie swojej podstawowej działalności.

Zwiększona sprzedaż
Gdy firmy widzą, że firma stosuje skuteczne praktyki, jest bardziej prawdopodobne, że będą kontynuować współpracę z nimi lub odesłać je do innych firm. Gdy zarządzanie drukowaniem jest skonsolidowane, Twoje wydruki i projekty są łatwo dostępne dla klientów.

Korzyści z outsourcingu druku
Oprócz oszczędności pieniędzy, korzystanie z usług firmy zajmującej się drukowaniem i realizacją zamówień w celu zaspokojenia potrzeb związanych z projektowaniem, kodowaniem i dystrybucją niesie ze sobą wiele korzyści. Oto kilka do rozważenia:

Jakość może być lepsza w drukarni. Podstawowym przedmiotem działalności firmy poligraficznej jest produkcja wysokiej jakości materiałów drukowanych. Firmy poligraficzne naprawdę rozumieją proces drukowania i wymagają wyższego poziomu usług i konserwacji od swoich dostawców sprzętu. Mogą również mieć wyższe standardy jakości druku. Kupując druk z zewnętrznego źródła, częściowo płacisz za wiedzę i staranność w produkcji produktu końcowego.


Możesz mieć więcej opcji.
Możesz zlecić obsługę klienta. Przestań spędzać dużo czasu, pieniędzy i energii na pracy z „klientami”, odpowiadając na telefony i emaile. Zewnętrzna firma zajmująca się drukiem może zdjąć z Ciebie ten ciężar!
Otrzymujesz wysokiej jakości projekt. Niektóre firmy poligraficzne mają wysokiej jakości działy projektowe, które mogą tworzyć projekty wyższego poziomu niż wewnętrzny dział projektowy.
Możesz zaoszczędzić pieniądze na wysyłce.

Czasami koszt dystrybucji projektu druku może przekraczać koszt druku. Firmy zajmujące się drukowaniem, które zajmują się dużą dystrybucją, rozumieją wszystkie dostępne opcje wysyłki lub wysyłki produktu. Może to skutkować znacznymi oszczędnościami kosztów.
Dodatkowe opcje produkcyjne, które mogą zaoszczędzić pieniądze. Wiele firm poligraficznych oferuje zarówno druk cyfrowy, jak i offsetowy, a dla każdego zlecenia zastosuje najbardziej opłacalną metodę.

Drukowanie we własnym zakresie może być trudne do śledzenia i zarządzania. Wielu pracowników może skorzystać z zasobów, a Twoja firma wyda więcej pieniędzy na odpady lub wydruki osobiste. Zlecone drukowanie sprawi, że pracownicy będą odpowiedzialni za drukowanie tego, co ważne, i pomoże Ci kontrolować koszty.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak outsourcing zarządzania drukowaniem może przynieść korzyści Twojej firmie, skontaktuj się z Document Systems już dziś! Nasz sprawdzony system gwarantuje obniżenie kosztów i usprawnienie zarządzania drukiem